...return to index

Enduro - Stage 1

Pos No. Name Team Class Time Behind
1st 571 Chris Panozzo   Elite Men 3:42.61  
2nd 990 Darcy Wilkinson   Elite Men 3:49.55 +0:06.94
3rd 995 David Maud   Elite Men 3:56.79 +0:14.18
4th 999 Jackson White Life of Bikes Elite Men 3:59.26 +0:16.65
5th 557 Shannon Hewetson Intense Cycles FOXhead My Mtn Elite Men 4:00.22 +0:17.61
6th 547 Tim Harrington   Elite Men 4:03.30 +0:20.69
7th 528 Duncan Murray   Masters Men (40-49) 4:06.20 +0:23.59
8th 998 Oskar White Life of Bikes Elite Men 4:10.51 +0:27.90
9th 515 Jack Hewish Mondraker Australia, DHaRCO Under 17s 4:10.96 +0:28.35
10th 577 Murray Stephens   Elite Men 4:11.14 +0:28.53
11th 532 Elliot Ried   Elite Men 4:12.32 +0:29.71
12th 559 Jonah Cosgriff   Under 17s 4:14.51 +0:31.90
13th 572 Gareth Mack Macktronix Elite Men 4:17.69 +0:35.08
14th 531 Adam Vesey   Expert Men 4:17.78 +0:35.17
15th 563 Jeremy Sherwill   Elite Men 4:17.95 +0:35.34
16th 529 MATHEW MOLIJN ALL TERRAIN CYCLES Masters Men (40-49) 4:18.05 +0:35.44
17th 519 Brad Blackmore   Sport Men 4:19.80 +0:37.19
18th 525 Travis Leigh Dawkins Dynamite Cycles-GT-Alpinestars Elite Men 4:20.12 +0:37.51
19th 521 Will Arblaster Bicycle Super Store Geelong Under 17s 4:20.67 +0:38.06
20th 527 Kevin King   Veteran Men (30-39) 4:22.49 +0:39.88
21st 565 Kendal Judd   Expert Men 4:22.62 +0:40.01
22nd 518 Ashley Dole   Sport Men 4:22.97 +0:40.36
23rd 994 French Scott   Expert Men 4:23.30 +0:40.69
24th 550 Josh Tanzen   Under 17s 4:23.55 +0:40.94
25th 516 Daniel Friday Mansfield-Mt Buller Cycling Club Veteran Men (30-39) 4:24.91 +0:42.30
26th 996 Tristan Purss Knolly Veteran Men (30-39) 4:25.47 +0:42.86
27th 573 Oscar Delmenico   Under 19s 4:25.82 +0:43.21
28th 522 JACK DREVER   Under 17s 4:26.05 +0:43.44
29th 963 Hindmarsh William   Expert Men 4:26.18 +0:43.57
30th 512 Justin Foots   Expert Men 4:26.81 +0:44.20
31st 567 Tim Greenham Emerald Building Services Expert Men 4:27.25 +0:44.64
32nd 997 Chris Halshaw   Veteran Men (30-39) 4:27.94 +0:45.33
33rd 542 Ollie Davis   Under 15s 4:29.20 +0:46.59
34th 574 Xeno Holdgate   Under 19s 4:29.45 +0:46.84
35th 548 Tom McLeod   Under 17s 4:29.92 +0:47.31
36th 570 Craig Quinlivan Border Natural Therapies Masters Men (40-49) 4:31.40 +0:48.79
37th 534 Aaron Pyle UrbanMuscleSupps ONYABike MAXXIS Expert Men 4:31.43 +0:48.82
38th 544 Tim Milliner   Under 17s 4:33.45 +0:50.84
39th 568 Starlett Ryan   Expert Men 4:33.88 +0:51.27
40th 524 Alex Ferguson Dynamite Cycles Expert Men 4:34.89 +0:52.28
41st 530 Ben Mickelburough Little Rebel/Chainbrain/Magneto Under 15s 4:36.54 +0:53.93
42nd 533 Rob Saxton All Terrain Cycles Bright Expert Men 4:37.96 +0:55.35
43rd 520 Declan Gregory   Under 17s 4:39.03 +0:56.42
44th 576 Miach Holdgate   Under 19s 4:39.70 +0:57.09
45th 988 antony maney   Sport Men 4:40.00 +0:57.39
46th 556 Campbell Robinson   Sport Men 4:40.56 +0:57.95
47th 517 Greg Glass   Expert Men 4:41.19 +0:58.58
48th 541 Adam Davis Knolly Bikes Expert Men 4:44.34 +1:01.73
49th 514 Lachie Forbes   Under 15s 4:44.41 +1:01.80
50th 543 Paddy Davis   Under 15s 4:45.03 +1:02.42
51st 554 Connor Lindegreen   Under 19s 4:45.38 +1:02.77
52nd 560 Dylan Cosgriff Team Mt Beauty Under 15s 4:46.69 +1:04.08
53rd 962 Casper Linssen   Under 17s 4:47.02 +1:04.41
54th 575 Jack Baillie   Under 19s 4:47.87 +1:05.26
55th 549 callum seinor   Under 19s 4:48.54 +1:05.93
56th 566 Ash Forrer 2 Wheel Academy Under 15s 4:50.82 +1:08.21
57th 545 Finn Morcombe PWBM ATEL YTBM RRC Lizard Skins Under 17s 4:53.04 +1:10.43
58th 540 Craig Moore Dynamite Cycles Masters Men (40-49) 4:54.81 +1:12.20
59th 539 Patrick Lalor   Under 15s 4:54.95 +1:12.34
60th 961 Ethan Rimmer   Under 19s 4:55.61 +1:13.00
61st 561 Mathew Evans   Masters Men (40-49) 4:56.08 +1:13.47
62nd 964 Alister Potter   Under 17s 4:56.10 +1:13.49
63rd 959 Ennis Mitch   Under 19s 4:56.56 +1:13.95
64th 510 Archer Morcombe   Under 15s 4:58.58 +1:15.97
65th 555 Simon Walsh   Under 19s 4:59.28 +1:16.67
66th 960 Goele Schmitz   Sport Women 5:06.41 +1:23.80
67th 551 Tony Vlacci HEAL Wellness Sport Men 5:10.25 +1:27.64
68th 564 Tim Garrecht   Veteran Men (30-39) 5:12.01 +1:29.40
69th 993 Julia Boer The Fastline Bikademy Elite Women 5:13.21 +1:30.60
70th 513 Matt Dusina   Sport Men 5:14.36 +1:31.75
71st 562 Geoff Eberle   Masters Men (40-49) 5:15.44 +1:32.83
72nd 569 Wayne Thomas   Masters Men (40-49) 5:15.75 +1:33.14
73rd 553 Ebony Tanzen   Elite Women 5:17.41 +1:34.80
74th 538 Felix Moore Dynamite Cycles Under 15s 5:18.68 +1:36.07
75th 992 Rebecca Eberle None Sport Women 5:35.68 +1:53.07
76th 552 Matt Morcombe   Sport Men 5:38.39 +1:55.78
77th 535 Wendell McFarland   Under 17s 5:41.15 +1:58.54
78th 989 Rory Smyth   Under 15s 5:45.35 +2:02.74
79th 991 Daniel O'Malley Merida 99 Bikes Under 15s 5:58.54 +2:15.93
80th 537 Blair Sisouk   Under 17s 6:17.01 +2:34.40
81st 558 Liam Ainsworth-Rowley   Under 15s 6:23.85 +2:41.24
82nd 526 Tori Bilney   Elite Women 7:13.46 +3:30.85